Spojení funkčností reportingu, plánování a controllingu

Unikátní vlastnosti a schopnosti systému formovaly reálné potřeby našich uživatelů ze stovek projektů. Díky nim GIST Intelligence obsahuje vše, co potřebujete k získání těch pravých informací pro úspěšné řízení firmy. Přesvědčte se sami.

Reporting, analýzy a hodnocení

Raději než „reporting“ používáme pojem „hodnocení“ a „hodnotící postupy“.

Hodnotící postupy

Naše reporty vás provedou analýzou až do detailu a pomohou vám najít problém i jeho příčinu.

Hodnocení, to jsou pro nás reporty, které vás provádí analýzou, upozorňují na problémy a navádí vás na další postup. Nejprve na vrcholových reportech odhalíte problém. Následně postupujete dále, dokud nenajdete příčinu. A dále nemyslíme jen do většího detailu, ale také do jiných oblastí řešení. Hodnotící postupy vám pomáhají odhalit souvislosti.

Signalizace odchylek ukazatelů

A co když dojde k odchylce významného ukazatele? Systém vás o tom sám informuje.

Pokud máte řešit problém, musíte o něm nejprve vědět. Nastavte si sledování vybraných ukazatelů a systém vás upozorní hned, jakmile zjistí, že je ukazatel mimo povolenou mez. Přijde vám nejen upozornění, ale i odkaz na report, ve kterém můžete problém detailněji analyzovat.

Analýza do detailu

Číslo v reportu často vyvolá otázku „A z čeho se to skládá?“ V GIST Intelligence se to dozvíte.

V GIST Intelligence máte možnost se z reportu prokliknout až do úplného detailu dokladů.  Nad těmito doklady můžete provádět další podrobné analýzy například formou kontingenční tabulky. A pokud to umí Váš ERP systém, můžete se z detailu dokladů prokliknout i do něj.

Pestré možnosti vizualizace

Jaký způsob vizualizace je vám bližší? Excel, webové reporty nebo dashboardy? Je to jen na vás. 

Nezáleží na tom, zda vy a vaši kolegové preferujete tabulky Excelu nebo interaktivní dashboardy nebo máte jiný oblíbený nástroj pro analýzu dat. Důležité je, že se díky GIST Intelligence budete vždy všichni dívat na jedna data a oprávnění k nim budete definovat pouze jednou.

Snadná tvorba reportů

Ideální systém je takový, kde si report vyrobí jeho příjemce. Sám nejlépe ví, co chce.

Reporty v GIST Intelligence si snadno vytvářejí sami uživatelé. V GI klademe důraz na minimální pracnost a maximální využití již hotového. Můžete například vyjít z předdefinovaných šablon nebo definovat reporty pomocí pravidel, na jejichž základě systém upraví obsah reportu sám.

Automatické přizpůsobení reportu

S reportingem musí být minimum práce. Změní-li se podklady, změní se report v GI automaticky.

Obsah reportů je možné definovat „relativně“ na základě pravidel. Report za nové období se tak vytvoří sám, a i bez zásahu uživatele bude obsahovat nové zakázky, zákazníky, střediska, produkty...

Komentáře k datům

Součástí hodnocení nejsou jen sledované ukazatele, ale i komentáře k nim.

Komentáře patří k datům nikoliv k buňce excelu. U nás komentují uživatelů přímo data a GI komentáře uloží včetně komentované hodnoty. Nabídnou se tak vždy, když je daná hodnota zobrazena. Bez ohledu na to, zda v detailu či jako součást sumace, a v kolika různých reportech.  

Zabezpečení informací

Přístup k reportům i datům je velmi pečlivě hlídán. Nikdo se nedostane k informaci neoprávněně.

Systém může obsahovat citlivé informace, které nemají být dostupné všem. V systému můžete velmi snadno řídit oprávnění k reportům i datům v nich. Uživatelé s různými oprávněními mohou používat jeden report. Systém zajistí, aby každý uživatel viděl jen to, na co má oprávnění.

Sdílení informací Reporting, analýzy a hodnocení Controllingové procesy pod kontrolou Plánování, forecasting a modelování Controllingové transformace Nástroj pro budoucnost
Buďte v obraze
Chcete mít přehled o nových článcích, přednáškách, akcích a dalších novinkách? Svěřte nám svůj e-mail,
a vždy, když se bude dít něco zajímavého, dáme vám vědět.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK