Úvod   Aktuality   GIST Controlling ve sklářství

GIST Controlling ve sklářství

11. 1. 2010

Jan Sladek
Jan Sladek Admin

Rozvoj spolupráce navazuje na rok 2007, kdy společnost GIST realizovala ve Sklárnách Moravia Analýzu přínosů rozvoje controllingu.

Mezi hlavní přínosy nástroje GIST Controlling v podmínkách Skláren Moravia patří:

GIST Controlling je připraven na rozšíření, kdy 2. etapa bude zahrnovat evidenci kalkulačních a zakázkových listů výrobků v čase a přehled o výrobě na tvarovacích strojích v čase, s možností sledování plánových a skutečných nákladů na výrobu.

 

O společnosti Sklárny Moravia

Historie skláren se datuje k roku 1827, kdy byla založena hraběcí rodinou Strachwitzů. Výrobní program byl zaměřen na výrobu okenních tabulek a některé druhy užitkového skla pro domácí trh.

V polovině 19. století přešly sklárny do vlastnických rukou firmy Reich. Postupně se sklárny staly významným zaměstnavatelem v okolí, s počtem přes 200 zaměstnanců. Základní výrobní program byl zaměřen na výrobu kosmetických lahviček se zabroušenými zátkami, lékovky, reagenční láhve na kyseliny, prachovnice, které se vyvážely do mnoha zemí. V období hospodářské krize v 30 letech 20. století stály sklárny na pokraji likvidace. Vyhasnutí pecí a úplné uzavření bylo odvráceno v roce 1935, když byla založena akciová společnost Československé sklárny. V poválečných letech došlo ke znárodnění a sortiment byl rozšířen o výrobu lahví na likéry a víno.

V roce 2006 došlo k významné rekonstrukci výrobních linek a k navýšení tavící kapacity pro uspokojení rostoucích požadavků nových zákazníků.

V současné době je sklárna zaměřena na výrobu tvarového obalového skla pro likéry a víno, kosmetických flakónů, laboratorního skla, potravinářského skla v barvách skloviny čirá, hnědá, černá, zelená a i nadále je věrna svým kořenům a to výrobě prachovnic a reagenčních lahví se zabroušenou zátkou.

Společnost Sklárny Moravia zaměstnává zhruba 160 lidí a roční obrat se pohybuje okolo 250 milionů Kč.

Více o společnosti Sklárny Moravia získáte na www.sklomoravia.cz

Sklárny Moravia, akciová společnost Úsobrno podepsaly smlouvu na realizaci 1. etapy softwarového nástroje GIST Controlling, pracujícímu s daty systému Helios Orange.
Buďte v obraze
Chcete mít přehled o nových článcích, přednáškách, akcích a dalších novinkách? Svěřte nám svůj e-mail,
a vždy, když se bude dít něco zajímavého, dáme vám vědět.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK