Úvod   Aktuality   Údržba silnic pod kontrolou

Údržba silnic pod kontrolou

26. 2. 2014

Jan Sladek
Jan Sladek Admin
Hlavní cíle projektu, které byly požadovány managementem:
GIST Intelligence prohloubil vypovídací schopnost reportingu o sledování odchylek skutečnosti a plánu. Byly nastaveny reporty obsahující nové informace – např. vyhodnocení určitého úseku silnice dle činností na něm prováděných. Došlo k alokování režijních nákladů podle poměru přímých nákladů k jednotlivým výkonům údržby (příp. zakázkám). Druhy výkonů tak mohou být hodnoceny po zatížení centrální a střediskovou režií. Takto sestavená úplná kalkulace výkonů slouží také jako podklad pro určování cen.
 
GIST Intelligence umožňuje analyzovat i detailní informace jako např. vytíženost jednotlivých typů vozidel na cestmistrovství, náklady na opravy na vozidlo, atd.
 
Pro společnost, která je akciovou společností kraje, je kvalitní plánování nezbytné. Výsledky modelací slouží nejen pro interní účely společnosti, ale také jako podpora argumentace k Libereckému kraji. Jejich využití je vhodné i v případných výběrových řízeních vypisovaných krajem.Před zavedením GIST Intelligence neexistoval propojený proces sestavení finančního plánu společnosti a plánu výkonů. Plán výkonů nijak nezohledňoval nákladovou stránku.
O společnosti Silnice LK a.s.
Silnice LK jsou akciovou společností zřízenou Libereckým krajem. Společnost provádí údržbu silnic II. a III. tříd v majetku Libereckého kraje, včetně vybraných silnic I. tříd a dalších komunikací. Zároveň poskytuje služby v oblasti péče o veřejnou zeleň, stavebních prací a autodopravy. Mezi zákazníky společnosti Silnice LK a.s. jsou obce, instituce, firmy i soukromé osoby.
Více o společnosti Silnice LK získáte na www.silnicelk.cz
Společnost Silnice LK a.s. Jablonec nad Nisou aktivně využívá implementovaný controllingový systém GIST Intelligence (ve spojení s provozním systémem Helios Orange), který byl dodán společností GIST, s.r.o. Hradec Králové.
Buďte v obraze
Chcete mít přehled o nových článcích, přednáškách, akcích a dalších novinkách? Svěřte nám svůj e-mail,
a vždy, když se bude dít něco zajímavého, dáme vám vědět.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK