Spojení funkčností reportingu, plánování a controllingu

Unikátní vlastnosti a schopnosti systému formovaly reálné potřeby našich uživatelů ze stovek projektů. Díky nim GIST Intelligence obsahuje vše, co potřebujete k získání těch pravých informací pro úspěšné řízení firmy. Přesvědčte se sami.

Controllingové transformace

Běžné BI pouze zobrazuje data. V GI se data transformují tak, aby se výrazně zvýšila jejich informační hodnota.

Mapování do výkazů

Využijte vlastností produktů, účtů nebo vlastní invenci a sestavte hierarchie pro reporting.

Evidujete v ERP systému řadu vlastností produktů a zákazníků? Máte je zařazeny do různých (hierarchických) skupin? Výborně, do GIST Intelligence informace převezmeme a Vy podle nich můžete reportovat a plánovat. Další vlastnosti můžete snadno doplňovat přímo v GIST Intelligence. Stejně tak můžete zařazovat zákazníky do segmentů, produkty do skupin nebo účty do řádků výkazů pouhým přetažením myší.

Vypočítávané ukazatele

Nadefinujte si vzorce ukazatelů a používejte je opakovaně v různých reportech.

Už žádné vzorce vyrobené na Excelu, které se rozbijí při každé změně reportu.  V GIST Intelligence si jednoduše vytvoříte součtový, rozdílový nebo poměrový ukazatel a můžete ho i s kolegy používat v libovolných reportech. A už nikdy se nerozbije, i kdybyste změnili celý report.

Sběr / načtení dat

GI dokáže zpracovat data z různých zdrojů. Pokud zdroj dat nemáte, můžete je do systému zadat.

Nezáleží na tom, v kolika systémech máte zdrojová data a kolik zdrojů potřebujete zpracovat. GIST Intelligence má v sobě zabudované funkce, díky kterým umí velmi rychle zpracovat téměř jakýkoli zdroj. Kromě toho můžete data zadávat přímo do GIST Intelligence.

Přerozdělení dat

Řešíte alokace nákladů, vnitropodnik, kalkulace či jiné přerozdělení dat? To je typická úloha pro GI.

V GI můžete spojit data, která spolu souvisí, a získat lepší úhel pohledu na ně. Potřebujete adresněji přiřadit režijní náklady k prodejům? Vypočítat režijní sazby výroby? Přesněji rozúčtovat vnitro-náklady obslužných středisek? A nezatěžovat tím účetnictví? Systém tyto výpočty provede automaticky podle vámi definovaných pravidel.

Uživatelská pravidla

Pravidla pro transformace můžete kdykoli uživatelsky měnit nebo si můžete změny jen vyzkoušet.

Controllingový BI systém musí být tak pružný, aby se dokázal rychle přizpůsobit změnám ve společnosti. Pravidla, kterými se řídí controllingové transformace jsou u nás v rukou uživatelů. Můžete je kdykoli změnit. Je to natolik snadné, že si změnu pravidel můžete opakovaně vyzkoušet a zhodnotit výsledky. Překvapí vás nejen rychlost výpočtu, ale často i výsledný pohled na ziskovost produktů, zákazníků či útvarů. 

Transparentní změny

Pokud transformujete data, musíte být schopni doložit způsob správnost změny.

Aby uživatelé controllingově změněná data opravdu využívali, musí jim věřit a rozumět. V GIST Intelligence jsou všechna pravidla popsána tak srozumitelně, že z nich na první pohled poznáte, co se jak počítá. Systém vám také pomůže zkontrolovat, zda máte pravidla nastavena správně.

Měsíční zprávy ze systému

Měsíční zprávu a jiné výkazy vytvořte přímo pomocí reportů v systému.

Příprava měsíční (nebo jiné) zprávy může bez controllingového systému znamenat spoustu přepisování dat, kontrolu vzorců nebo manuálních výpočtů. Nechte to celé na systému. Načte zdrojová data, transformuje je do podoby potřebné pro reporting a reporty přepočítá automaticky.

Sdílení informací Reporting, analýzy a hodnocení Controllingové procesy pod kontrolou Plánování, forecasting a modelování Controllingové transformace Nástroj pro budoucnost
Buďte v obraze
Chcete mít přehled o nových článcích, přednáškách, akcích a dalších novinkách? Svěřte nám svůj e-mail,
a vždy, když se bude dít něco zajímavého, dáme vám vědět.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK